Zajęcia 2 x 2 godz. / tydzień.

Doświadczeni, uznani lektorzy.

 

Dlaczego warto  uczyć się języka  francuskiego?              

 

  • Znajomość języka francuskiego to opanowanie języka Unii Europejskiej i kontaktów międzynarodowych.                               

Język francuski jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej; jest także językiem roboczym NATO, ONZ oraz Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowego  Trybunału Sprawiedliwości, Światowej Organizacji  Handlu, Międzynarodowego  Czerwonego Krzyża oraz innych organizacji tego typu. Znajomość francuskiego  nieodzowna w celu podjęcia pracy w instytucjach europejskich i międzynarodowych.

 

  • Znajomość języka francuskiego to okno na świat.

Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach. Językiem francuskim  posługuje się 200 osób mieszkających na pięciu kontynentach.  Znajomość francuskiego otwiera dostęp do ponad 170 milionów serwisów internetowych w tym języku. 

 

  • Znajomość języka francuskiego to inwestycja w Twoją przyszłość.  

Francja jest największym inwestorem zagranicznym w Polsce i piątą potęgą ekonomiczną świata. Od 1 lipca 2008 roku, rynek pracy we Francji jest całkowicie otwarty dla Polaków. Ucząc się języka francuskiego zwiększasz swoje szanse na rynku  pracy w Polsce i w krajach frankofońskich. 

 

  • Znajomość języka francuskiego daje możliwość studiów  na prestiżowych wyższych uczelniach w krajach francuskojęzycznych.

Francja co roku przyjmuje blisko 300.000 studentów z zagranicy. Francja jest piątym krajem na świecie pod względem studentów. Francuskie prace naukowo-badawcze cieszą się międzynarodowym uznaniem – 31 naukowców narodowość francuskiej zostało laureatami Nagrody Nobla, a 9 otrzymało medal Fieldsa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie matematyki. 

 

  • Znajomość języka francuskiego daje możliwość swobodnego podróżowania po Francji i krajach frankofońskich oraz dostęp do kultury krajów francuskojęzycznych.                                               Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie; co roku odwiedza ją 75 milionów turystów.                                                         

 

  • Znajomość języka francuskiego pomoże Ci w nawiązaniu utrzymaniu kontaktów z ponad milionową społecznością pochodzenia polskiego żyjącą we Francji oraz ponad 300 polsko-francuskimi stowarzyszeniami działającymi na terenie Francji.  

 

  • Znajomość języka francuskiego umożliwia poznanie wielkich dzieł kultury europejskiej oraz różnorodnych kultur frankofońskich obecnych na pięciu kontynentach.

 

   

 

 

 

      

aktualności

Wznawiamy zajęcia!

Czerwona strefa

Godziny pracy sekretariatu

Zapisy - rok szkolny 2020/2021
"PERFECT" Szkoła Języków Obcych - 26 600 Radom, ul. Mickiewicza 19, tel./fax 048 363 46 81