Zajęcia 2 x 2 godz. / tydzień.

Doświadczeni, skuteczni, uznani lektorzy.

 

Dlaczego warto  uczyć się języka  angielskiego?    .          

 

  • Około 90% z wszystkich stron www dostępnych w Internecie dostępna  jest w tylko w języku angielskim (stanowi to ponad miliard (1.000.000.000) stron informacji). Należy pamiętać iż  te najważniejsze, najaktualniejsze i najcenniejsze informacje (wyniki badań naukowych, wywiady, etc.) najczęściej są spisywane w języku międzynarodowym, czyli angielskim.

 

  • Ponad 1.500.000.000 ludzi na świecie używa języka angielskiego. 1.000.000.000 ludzi się go uczy.

 

  • Język angielski jest uznanym językiem międzynarodowym – m.in. takich organizacji jak NATO czy Narody Zjednoczone.

 

  • Język urzędowy na terytoriach zależnych Wielkiej Brytanii, oraz w większości jej byłych kolonii i dominiów, m.in. Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Mimo, iż w samej Wielkiej Brytanii nie jest językiem urzędowym, jest jednak językiem oficjalnym.

 

  • Wiele specjalistycznych programów komputerowych jest w języku angielskim, spolszczenia (jeśli w ogóle wydawane) są często mniej aktualne.

 

  • Większość filmów na naszym rynku jest w jęz. angielskim – tłumaczenia sporo tracą. Podobnie z książkami. Często tłumaczenie nie oddaje całego sensu. Szczególnie to widać w komediach, takich jak Monty Python, gdzie użyte jest wiele gier słownych, rymów, itd.

 

Dzięki znajomości języka angielskiego pozbędziesz się barier, uzyskasz dostęp do olbrzymiej ilości aktualnej wiedzy, odnajdziesz się w niemal każdym obcym kraju, a także zwiększy się Twoja potencjalna pensja. Wg badań ekspertów zajmujących się zatrudnieniem, osoba znająca dobrze język angielski ma znacznie większą szansę na otrzymanie pracy, nawet jeśli dane stanowisko nie wymaga znajomości języka angielskiego!

 

aktualności

Wznawiamy zajęcia!

Czerwona strefa

Godziny pracy sekretariatu

Zapisy - rok szkolny 2020/2021
"PERFECT" Szkoła Języków Obcych - 26 600 Radom, ul. Mickiewicza 19, tel./fax 048 363 46 81