Zajęcia 2 x 2 godz. / tydzień

Doświadczeni, uznani lektorzy.

 

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?                 

 

  • Każdy, kto mówi w języku niemieckim może łatwo porozumieć się z ponad 100 milionami ludzi w ich własnym języku, ponieważ język niemiecki oprócz Niemiec jest językiem, którym ludzie mówią również w Austrii, dużej części Szwajcarii, Królestwie Liechtenstein, Luxemburgu jak również w północnej części Włoszech, wschodniej Belgii i wschodniej Francji.

 

  • Język niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie. Znając język niemiecki możesz studiować w Niemczech, a to opłaca się, bo studia w Niemczech są tańsze niż w wielu innych krajach. Liczne tamtejsze uniwersytety cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Współpracują z polskimi uczelniami w ramach programu Erasmus, a Republika Federalna Niemiec przydziela corocznie stypendia naukowe.

 

  • Znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna dla naukowców i studentów również, dlatego, iż język niemiecki zajmuje drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych. Jeżeli potrafisz czytać w języku niemieckim, masz dostęp do ogólnoświatowych badań ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki. Dlatego 40% naukowców w USA rekomenduje swoim studentom naukę języka niemieckiego. W Polsce i na Węgrzech liczba ta wynosi ponad 70%.

 

  • Znajomość języka niemieckiego zwiększa szanse zawodowe. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych zarówno dla krajów z Europy jak i wielu pozaeuropejskich państw. Kto oprócz języka angielskiego zna również język niemiecki ma lepsze szanse na polskim i europejskim rynku pracy. Liczne   niemieckie firmy w Polsce, firmy zagraniczne w Niemczech oraz polskie firmy,które ściśle współpracują z krajami niemieckojęzycznymi poszukują pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

 

  • W wielu krajach goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii stanowią największą i najważniejszą grupę turystów. 40% wszystkich turystów odwiedzających Polskę to Niemcy lub Austriacy, dlatego znajomość języka niemieckiego jest ważną zaletą dla osób pracujących w branży turystycznej.

 

  • Język niemiecki jest jednym z najbardziej znaczących języków kultury. Mówili i pisali w nim Goethe, Schopenhauer, Freud, Einstein a także wielu innych artystów, filozofów i naukowców. W Niemczech wydawanych jest każdego roku 60000 nowych książek. Stanowi to około 18% książek publikowanych na całym świecie, co czyni Niemcy trzecim największym wydawcą na świecie.
aktualności

Wznawiamy zajęcia!

Czerwona strefa

Godziny pracy sekretariatu

Zapisy - rok szkolny 2020/2021
"PERFECT" Szkoła Języków Obcych - 26 600 Radom, ul. Mickiewicza 19, tel./fax 048 363 46 81